Res je, da je včasih na naši šoli prav bučno. Bučni dogodki, bučno veselje, bučni vrvež med odmori, bučna juha za kosilo … A tokrat je pri nas bučno na prav poseben način. Na spodnjem šolskem hodniku so začele rasti bučne razstave. Buče so prišle od vsepovsod. Nekatere so s svojih vrtov prinesli učenci, nekatere učitelji, nekatere smo celo naslikali. Nekaj buč pa je prav posebnih. Zrasle so namreč na šolskem vrtičku.

Že spomladi smo drugošolci drobna semena različnih rastlin posadili v lončke z zemljo. Kmalu so vzklila in zrasle so drobne rastlinice. Presadili smo jih na šolski vrtiček, ki nam ga je pripravil hišnik Tone. Opazovali smo rast zelenjave, zelišč in … buč. Buče so rastle in rastle ter na vrtičku dočakale tudi novo šolsko leto. Sedaj skupaj z drugimi bučami krasijo našo šolo.

Besedilo in fotografije: Metka Anžič

(Visited 31 times, 1 visits today)
Dostopnost