V sredo, 10. 3. 2021, smo se učenci 5. razreda, ki smo vključeni v projekt eTwinning: Žirafe na naši šoli, skupaj z učiteljicama Tamaro Jovičić in Anito Medved preko videokonference srečali s svojimi vrstniki iz Turčije in njihovo učiteljico. V kratkem videu smo predstavili sebe in svojo šolo ter si ogledali predstavitev njihove, nato pa s pomočjo spoznavnih kartic drug o drugem izvedeli nekaj zanimivih stvari in kar hitro premagali začetno sramežljivost. Slišali smo, kako zveni nam povsem neznani turški jezik in ponosno predstavili nekaj slovenskih besed. Proti koncu smo že prav pogumno zastavljali vprašanja svojim novim prijateljem ter odgovarjali na njihova. Čas je čisto prehitro minil!

Naš predstavitveni video si lahko ogledate na tej povezavi: https://www.youtube.com/watch?v=aCPQ7AFwgBY&t=24s&ab_channel=U%C4%8DiteljicaTamara

Naši učenci so svoje vtise prvega srečanja s prijatelji iz tujine strnili takole:

»Drugačni so od nas in zato jih je bilo zanimivo spoznati. Zanimiva pa je tudi njihova šola.« (Petja Saurin)

»Všeč mi je bilo, da smo se spraševali, kaj določena beseda pomeni. Zanimivo je to, da je učiteljica imela ruto.« (Bor Kraševec)

»Bilo je super in res se ne razlikujejo od nas.« (Emilia Czuba)

»Všeč mi je bilo, kakšno šolo imajo, in da sem izvedel,  kako se reče živjo.« (Matic Meglen)

»Bili so zelo prijazni in zabavno se bilo videti z njimi.« (Emilia Czuba)

»Lepo se je videti z osebami, ki niso iz te države. Dajmo še kdaj.« (Teja Černe)

Vabimo vas, da si v galeriji ogledate še nekaj posnetkov našega srečanja.

Besedilo: Anita Medved

Fotografije: Anita Medved in Tamara Jovičić

(Visited 329 times, 1 visits today)
Dostopnost